Doradca Finansowy - bezpłatne doradztwo finansowe
Bezpłatne doradztwo finansowe

Wkład własny przy kredycie hipotecznym -€“ nowy raport

News Opublikowano: 12-01-2017

Jak wiadomo, aby zaciągnąć kredyt hipoteczny trzeba dysponować odpowiednim wkładem własnym, który w zależności od wymogów danego banku może wynosić nawet 20% wartości nieruchomości. Open Finace przygotował w styczniu 2017 roku specjalny raport, z którego można się dowiedzieć, jak długo musi oszczędzać na wkład własny statystyczny Kowalski. Zapraszamy do dalszej części wpisu.

Wysoki wkład własny utrudnia wnioskowanie o kredyt hipoteczny

Ile lat trwa gromadzenie środków na wkład własny? Według przeprowadzonych badań rodzina (model 2+1) żyjąca w stolicy Polski, której dochód netto wynosi około 7500 złotych, musi zaciskać pasa przez 55 miesięcy -€“ po takim czasie uzbiera 150 000 złotych wkładu własnego wymagane przy planach zakupu mieszkania, bądź domu o wartości blisko pół miliona złotych (w Warszawie).

Jednak tak optymistyczny wynik jest możliwy tylko w przypadku, gdy członkowie trzyosobowej rodziny będą żyli naprawdę bardzo skromnie, czyli w sytuacji, gdy ich miesięczne wydatki nie przekroczą 5000 złotych miesięcznie, co jak wiemy nie jest proste żyjąc w Warszawie.

Wysoka wartość wkładu własnego (szczególnie po zmianach prawnych w ciągu ostatnich kilku lat) to dla wielu polskich rodzin naprawdę duża przeszkoda stojąca na drodze do uzyskania kredytu hipotecznego i spełnienia marzeń o własnych czterech kątach.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *