Doradca Finansowy - bezpłatne doradztwo finansowe
Bezpłatne doradztwo finansowe

Obligacje 500 plus

News Opublikowano: 15-06-2016
rodzina

Trwają prace nad obligacjami dla osób uprawnionych do pobierania świadczeń z programu rodzina 500 plus. To nowa propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby zainwestować otrzymywane pieniądze na dalszy rozwój i edukację własnych dzieci. Można się spodziewać, że 10-letnie obligacje będą dostępne już od września 2017 roku.

Dla kogo obligacje 500 plus

Ministerstwo Finansów zapowiedziało, że trwają prace nad obligacjami, które mają być przeznaczone głównie dla bardziej zamożnych rodzin, które mają nawyk oszczędzania pieniędzy na przyszłość. W zasadzie jest to więc oferta programu zabezpieczającego przyszłą edukację dzieci.

Osoby uprawnione do pobierania świadczeń, po przejściu wcześniejszej weryfikacji, mogłyby zakupić dedykowane papiery wartościowe w Banku PKO BP. Na razie jednak nie wiadomo jak miałyby być oprocentowane – z pewnością wyżej niż inne tego typu świadczenia. Można domniemywać ile można byłoby na nich zarobić, ponieważ obecnie dziesięcioletnie obligacje oprocentowane są zazwyczaj w wysokości 2,5 proc.

Dlaczego obligacje mają wejść dopiero po wakacjach 2017?

Z informacji przedstawionych przez Ministerstwo Finansów wynika jasno, że trwają prace nad gromadzeniem informacji o wszystkich osobach uprawnionych do pobierania świadczeń w ramach programu Rodzina 500 Plus. Wiceminister przyznał, że obecnie zostało złożonych pół miliona wniosków.

Można się spodziewać, że ta kolejna inicjatywa Ministerstwa Finansów nie będzie ostatnim pomysłem, jak zagospodarować pieniądze wypłacane na dzieci. Zapewne niedługo mogą się również pojawić lokaty bankowe pod program 500 plus.

Magdalena
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *