Doradca Finansowy - bezpłatne doradztwo finansowe
Bezpłatne doradztwo finansowe

Lokaty dla firm coraz mniej opłacalne?

News Opublikowano: 17-06-2016
oszczedzanie

Jak czytamy na portalu finansowym Bankier.pl, w czerwcu 2016 roku banki nie rozpieszczają właścicieli firm w sektorze depozytów. Naprawdę trudno o przyzwoicie oprocentowaną lokatę terminową dla przedsiębiorców. Jak kształtowało się oprocentowanie depozytów na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy? Zapraszamy do lektury.

Lokaty kwartalne idą w dół

Przedsiębiorcy zainteresowani zamrożeniem środków na lokatach 3-miesięcznych nie będą zachwyceni. Trudno o wybór wśród ofert depozytów z oprocentowaniem przekraczającym 2% w skali roku. Na tym tle wybija się jedynie Alior Bank, który proponuje klientom lokatę kwartalną ze stawką 2,25%.

Jak czytamy na portalu, przeciętne oprocentowanie depozytów na 90 dni wynosi obecnie 1,41% (dla 1000 złotych), a w styczniu było to ponad 2,00%. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja dla biznesmenów z zasobniejszym portfelem – przy zdeponowaniu 50 000 złotych możemy liczyć średnio na 1,26% (na początku roku banki oferowały ponad stawkę na poziomie 1,80%).

Lokaty krótkoterminowe też tracą na wartości

Drastyczny spadek oprocentowania lokat krótkoterminowych najlepiej obrazują depozyty na miesiąc. Na początku tego roku oszczędzający przedsiębiorcy mogli liczyć na miesięczną lokatę z oprocentowaniem na poziomie 1,70% (co i tak nie jest oszałamiającą stawką), obecnie banki oferują właścicielom firm średnio dwa razy mniej.

Jak widać deponowanie środków w czerwcu 2016 roku przez osoby prowadzące działalność nie jest zbyt opłacalne. Przy obecnej sytuacji rynkowej zdecydowanie lepiej rozważyć inne opcje inwestycji kapitału.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *