Doradca Finansowy - bezpłatne doradztwo finansowe
Bezpłatne doradztwo finansowe

Bony na zakupy zamiast pieniędzy w ramach programu Rodzina 500+

News Opublikowano: 08-06-2016

Program Rodzina 500 Plus gwarantuje regularne wsparcie dla rodziców wychowujących dzieci. Coraz częściej pojawiają się jednak donosy na rodziny, które mają niewłaściwie wydatkować otrzymane pieniądze. Sytuacja dotyczy zarówno rodzin z dziećmi biologicznymi jak i tymi adoptowanymi. Jak wspomóc rodziny, by pieniądze były faktycznie wydatkowane na dzieci?

Bony na zakupy zamiast pieniędzy

Urzędnicy z Kielc podjęli decyzję, że część rodzin zamiast gotówki otrzyma bony na zakupy, których nie będą mogli przeznaczyć na zakup alkoholu. Takie rozwiązanie podyktowane było ilością skarg złożonych do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.  O sprawie pierwszy napisał portal tvn24.pl, który to przyjrzał się sytuacji wielu polskich rodzin.

O tym, że pieniądze z rządowego programu Rodzina 500 Plus mogłyby być źle wydatkowane pojawiały się dyskusje jeszcze zanim wszedł on w życie. Politycy próbowali rozwiązać tę sprawę, tak aby pomóc jak największej ilości rodzin, a nie wspierać rodzin patologicznych.

Urzędnicy z Kielc zdecydowali, że świadczenia w ramach programu, które zostały przyznane, zostaną wypłacone w bonach zakupowych o tej samej wartości. Będzie można je zrealizować we wszystkich dużych supermarketach, z jednym zastrzeżeniem, że nie będą one wydatkowane na używki.

Przepisy regulujące kwestie wypłacania świadczeń z programu Rodzina 500 Plus dopuszczają również możliwość np. opłacania usług zamiast przelewania gotówki na konta rodziców.

Magdalena
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Tagi:
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *